AUGUSTI KOGEMUSKOHVIK AJAVESKIS: Kuulamise ja lugude jutustamise õpituba seltsilistele.

Kuupäev: 28.08.2023
Kellaaeg: 17.30-20.00
Asukoht: Ajaveski: Veski talu, Loo küla, Jõelähtme vald

28.augustil kl 17.30-20.00, tuleb Ajaveskisse (Veski talu, Loo küla, Jõelähtme vald) seltsilistele külla vestmise õpetaja Piret Päär, kes omil sõnul on 33 aastat rännanud lugude jutustamise lõpututel väljadel. Piret teab, et iga kohtumine teise inimesega on ainulaadne ja eriline. Piretiga töötuba plaanides oli meie vestluse arutluskäik järgmine:

„Elu kulgeb teatud intervallidega. Kriise elu osana võib ja tuleb pidada elule mõtlemise kohaks ning siin on oluline roll lugudel. Nii nende jutustamisel, kui ka kuulamisel. Emapaatiline kuulamine on tänapäeval tähtsam kui jutustamise oskus, sest selleks on vaja suurt tahet teist inimest mõista, sügavat huvi tema elu ja kogemuste vastu. Ja tegelikult kuulaja ei aimagi, kui palju ta ise võidab kuuldust. Kuidas see aitab tal endast aru saada, oma elu mõtestada. Lugude jutustamine ja kuulamine on üks viis hoida end kontaktis eluga, tunda end elusamana.“

Kuidas mitte karta depressiooni vajunud inimest? Kuidas teda lohutada, väärtustada ta elu? Baaslugude kaudu, mis on kogunenud nii inimkonna kui tegelikult iga inimese alateadvusse, neid lugusid teadvustades ja jutustades.

Kutsume Ajaveskisse Tallinna ja Harjumaa seltsilisi, et kinkida kõigile võimalus saada osa väga erilise inimesega loodavatest hetkedest ning avatud ja siirast vestlusest seltsiliste ringis.

Nagu ikka, kohv/tee, suupistelaud. Osalejate arv kuni 30 inimest.  Kohale tulek oma autoga ning oluline on, et eri kantidest tulijad selleks koopereeruksid. Seoses transpordi ja kohtade arvu piiranguga -30 osalejat, palun anna oma osalemise soovist teada oma piirkondlikule koordinaatorile hiljemalt N., 24.O8. Kehtib kord – kes ees, see mees!:)

Miks Ajaveskis? Sest sellel kohal on oma väga eriline lugu. Ajaveski kohta rohkem https://www.ajaveski.eu

KOHTUMISENI AJAVESKIS!

Tulekul sündmused

Kuupäev Kellaaeg Sündmus Asukoht
18.07.2024 15.00 Saaremaa suvepiknik Saaremaa Puuetega inimeste maja
03.08.2024 12.00- 15.00 Seltsiliste suvesumin Soometsa Külamaja, Pärnumaal