Kas vabatahtlik tegevus sotsiaalhoolekandesse on ikka oodatud?

Neljapäeval, 27. oktoobril, toimub riigikogu konverentsisaalis inspiratsioonikonverents “Vaba tahe sotsiaalhoolekandes – kellele ja miks?”.

Konverentsi keskmes on vajadus saada selgemat arusaama  vabatahtlike kaasamisest sotsiaalhoolekandes ja nende rollidest. Lisaks on päevakajaline vabatahtliku tegevuse laiem paigutumine riigi poolt omavalitsustele suunatud sotsiaalhoolekande teenuse elluviimises.

Vabatahtlike seltsiliste liikumise programmijuht Krista Pegolainen-Saar sõnab, et nii nagu me teame, millistes valdkondades on abiks abipolitseinikud või vabatahtlikud päästjad, on sotsiaalvaldkonnas täna nähtavaks saamas vabatahtlikud seltsilised. Viimased aastad, kus meid on tabanud erinevad kriisid, on veelgi enam süvendanud teadmist, et vajame selgelt vabatahtlike panust just eakate ja erivajadustega inimeste vaimse ja füüsilise heaolu tagamisel. Oleme selles osas tööd teinud alates 2018. aastast ja näeme ühiskonnas selget trendi, kus sotsiaalvaldkonnas on abivajavate inimeste arv kasvav. Meil on olemas inimesi, kes on valmis olema vabatahtlikult teistele toeks kasvõi ühe tunni nädalas, kuid selle tegevuse tulevik vajab selgemaid kokkuleppeid just riigi ja omavalistuste vahelises koosöös.   

Konverentsil tuuakse välja senised vabatahtlike kaasamispraktikaid ning ka väljakutsed erinevate osapoolte vaates. Oma kogemust  jagab Rakvere valla näitel vallavanem Maido Nõlvak. Merike Merirand, AS Viru Haiglad juhatuse esimees  tutvustab Pihlakodude praktikat. Sellest, kus algab abivajaja märkamine räägib kogukondade ekspert ja vabatahtlike koolitaja Eha Paas. Avaettekande teeb sotsiaalkomisjoni esimees ja Viljandi linna volikogu esimees Helmen Kütt. Lisaks kuuleme päris elulust näiteid. Oma lugu seltsilisena jagab Celal Yilirim ja seda, kuidas seltsiline on muutnud abivajaja elu, räägib 87-aastane proua Virke Koppel. Päeva juhib sotsiaalvaldkonna telesaadetest tuntud Margus Saar.

Huvilistel on võimalik jälgida konverentsi reaalajas riigikogu veebilehel : https://www.riigikogu.ee/live/5/et
Konverentsil on viipekeelne tõlge.

Konverentsi kava ja info esinejate kohta on kättesaadav kodulehel: https://www.seltsilised.ee/konverents/

Konverentsi korraldab Eesti Külaliikumine kodukant, Vabatahtlike Seltsiliste liikumine koostöös Riigikogu sotsiaalkomisjoniga.

Vabatahtlike seltsiliste liikumisega saab täiendavalt tutvuda kodulehel: www.seltsilised.ee .
Konverentsi toimumist toetatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetmest “Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused”.

Informatsioon:

Krista Pegolainen-Saar

Vabatahtlike seltsiliste programmijuht
Eesti Külaliikumine Kodukant
Tel: 555 33 990
e- post: krista@seltsilised.ee

Vaata kõiki uudiseid